خواص فرنی چیست؟

خواص فرنی چیست؟ چرا باید فرنی بخوریم؟

در نگاه اول، شاید فرنی جالب ترین صبحانه در جهان به نظر نرسد و علاقه مندان زیادی نداشته باشد. اما خیلی از افراد نمی دانند که خوردن آن با وجود فیبر و ریز مغذی های سالم برای سلامتی عالی است  و انرژی لازم در طول روز را فراهم می کند به خصوص اگر با مواد سالم دیگری مخلوط شود.

دلایل خوردن فرنی برای سلامتی

فیبر برای سیری

بزرگترین مزایای فرنی برای سلامتی فیبر آن است. مصرف فیبر در وعده های غذایی مهم است و کمک می کند معده بدون کالری پر شود و با منظم نگه داشتن هضم غذا با یبوست مبارزه می کند یک فنجان فرنی پخته شده تقریباً ۱۵ درصد فیبر روزانه زنان و تقریبا ۱۰ درصد فیبر روزانه مردان را تامین می کند.

کمک به تنظیم اشتها

فرنی منبع بسیار خوبی از کربوهیدرات ها است که به سیری طولانی مدت کمک می کند و اگر همراه با آجیل ها یا دانه های روغنی ترکیب شود این سیری طولانی تر می شود و اشتهای بدن کنترل می شود.

 

سازگار با رژیم های غذایی

اگر رژیم غذایی لاغری دارید اما حوصله ی رعایت آن را ندارید و فورا گرسنه می شوید فرنی بهترین گزینه غذایی است. فرنی با جو دوسر، شیر، هل و گیلاس خرد شده یا مخلوط جو دوسردر، آب مرغ ، آووکادوی و سینه مرغ خرد شده چایگزین خوبی به جای رژیم های غذایی است.

محافظت در برابر بیماری های قلبی عروقی

با افزایش بیماری های قلبی، لازمه رژیم غذایی خود را تغییر و اقدامات پیشگیرانه ای را انجام دهید. فرنی یک رژیم غذایی سالم برای قلب می باشد، طبق مطالعه تحقیقاتی جدید (که طی ۲۵ سال انجام شده است) ،کسانی که فرنی می خورند در برابر بیماری های قلبی در امان هستند دلیل این امر توانایی فرنی در غلبه بر کلسترول بالا و جذب چربی در بدن می باشد.

کاهش فشار خون

فرنی به کاهش فشار خون بالا کمک می کند طبق مطالعه ای رژیم غذایی حاوی غلات کامل مانند فرنی به کمی اندازه مصرف داروی فشار خون موثر است و این دلیلی بزرگ برای مصرف فرنی در وعده صبحانه است.

 

استخوان های قوی

شیر تنها ماده غذایی برای ایجاد استخوان های محکم نیست و فرنی منبع خوبی از کلسیم برای تقویت استخوان ها و دندان ها حتی بهتر از شیر کمک می کند.

تقویت سیستمی ایمنی بدن

فرنی سیستم ایمنی بدن را قوی نگه می دارد و منبع غنی از ویتامین A و از رادیکال های آزاد بدن جلوگیری می کند، همچنین سرشار از بتا گلوکان برای تقویت سیستم ایمنی بدن است.

 

نتیجه گیری

اکنون با خواص فرنی آشنا شدید و دلایل خوردن فرنی برای سلامتی را برایتان توضیح دادیم. امیدواریم این مقاله مورد توجهتان قرار گرفته باشد.

منبع : سیوطب

اشتراك گذاری نوشته