کوفته پیاز

طرز تهیه کوفته پیاز خوشمزه و ساده به روش ترکیه ای

کوفته پیاز یکی از انواع غذاهای کمتر شناخته شده کشور ترکیه است که طعم بسیار خوبی دارد

مواد لازم برای ۴ نفر

گوشت چرخ کرده    ۵۰۰ گرم

پیاز          ۳ عدد

سیب زمینی             ۱ عدد

تخم مرغ  ۱ عدد

آرد سوخاری            ۲ قاشق غذاخوری

جعفری    ۱ دسته کوچک

نمک و فلفل سیاه      به مقدار کافی

زردچوبه و روغن سبوس برنج زرین تالیا              به مقدار کافی

طرز تهیه کوفته پیاز

مرحله اول

برای تهیه کوفته پیاز خوشمزه در ابتدای کار سیب زمینی را پوست می گیریم و با رنده درشت رنده می کنیم. در ادامه پیازها را پوست گرفته و با رنده درشت رنده می کنیم، سپس آب اضافی مواد را با فشار دست به طور کامل می گیریم.

 

مرحله دوم

در این مرحله گوشت چرخ کرده را به همراه سیب زمینی و پیاز رنده شده داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه جعفری را به صورت ریز خرد کرده و به همراه تخم مرغ، آرد سوخاری و مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به کاسه می افزاییم.

مرحله سوم

در صورت تمایل می توانیم مقداری سماق و فلفل قرمز نیز اضافه کنیم. در ادامه مواد را با دست به مدت ۵ دقیقه مخلوط می کنیم تا کاملا منسجم و یکدست شوند، سپس روی کاسه را می پوشانیم و در یخچال قرار می دهیم.

مرحله چهارم

پس از گذشت یک ساعت کاسه را از یخچال خارج می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار داده و مقداری روغن سبوس برنج زرین تالیا اضافه می کنیم. در ادامه به اندازه یک نارنگی کوچک از مواد بر می داریم و با دست به آن شکل می دهیم.

مرحله پنجم

در این مرحله کوفته آماده شده را درون روغن سبوس برنج داغ می اندازیم و اجازه می دهیم به طور کامل سرخ شود. پس از اینکه یک سمت کوفته به طور کامل سرخ شد، آنرا بر می گردانیم و اجازه می دهیم سمت دیگرش نیز به خوبی سرخ شود.

 

مرحله ششم

به همین ترتیب تمام مایه کوفته را شکل داده و سرخ می کنیم. پس از اینکه کوفته ها سرخ شدند، آنها را روی دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان گرفته شود. در نهایت کوفته ها را به همراه نان یا برنج سرو می کنیم.

نکته : روغن سبوس برنج زرین تالیا به دلیل خلوص بالایی که دارد کمتر جذب موادمان میشود و عطر و طعم مواد را تغییر نمیدهد

اشتراك گذاری نوشته