بیسکاتی

بیسکاتی یکی از انواع کیک های ساده بازاری است که معمولا به عنوان میان وعده تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه بیسکاتی در ادامه با سایت ما همراه باشید.

مواد لازم بیسکاتی

آرد        ۳ و ⅓ لیوان

بکینگ پودر         ۱ قاشق مرباخوری

نمک      ۱ قاشق چایخوری

شکر      ۱ لیوان

تخم مرغ  ۳ عدد

روغن سبوس برنج زرین تالیا             ½ لیوان

وانیل      ½ قاشق چایخوری

پودر کاکائو           ۲ قاشق غذاخوری

خلال پسته و خلال بادام (اختیاری)      به مقدار کافی

شکلات تخته ای    ۱۰۰ گرم

طرز تهیه بیسکاتی

مرحله اول

برای تهیه بیسکاتی خوشمزه ابتدای کار ۲ قاشق غذاخوری از مقدار آرد بر می داریم، سپس مابقی آن را درون یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه بکینگ پودر را به همراه نمک به آرد اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم.

 

مرحله دوم

حالا مخلوط آرد را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم. در ادامه شکر را به مخلوط آرد اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم، سپس میان مخلوط آرد را حفره ای ایجاد می کنیم و تخم مرغ را به همراه وانیل و روغن سبوس برنج زرین تالیا درون آن می ریزیم.

مرحله سوم

در این مرحله مواد میانی مخلوط آرد را با همزن دستی هم می زنیم، سپس با آرد مخلوط می کنیم تا خمیر درون کاسه جمع شود. در ادامه با نوک انگشت خوب ورز می دهیم تا خمیری نرم و لطیف درون کاسه جمع شود.

مرحله چهارم

حالا خمیر را به ۲ قسمت مساوی تقسیم می کنیم، سپس به یک قسمت باقی مانده آرد را اضافه می کنیم و ورز می دهیم، سپس به قسمت دیگر خمیر پودر کاکائو را اضافه می کنیم و مجددا ورز می دهیم تا خمیر تغییر رنگ بدهد.

 

مرحله پنجم

در این مرحله بسته به سلیقه درون یک قسمت خمیر خلال پسته و درون قسمت دیگر خلال بادام اضافه می کنیم و مجددا هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شود. در ادامه فر را روی حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد قر ار می دهیم.

 

مرحله ششم

حالا اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود. در ادامه روی سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم، سپس خمیر کاکائویی را روی سطح کار قرار می دهیم و رول می کنیم، سپس خمیر سفید را هم اندازه خمیر کاکائویی رول می کنیم و کنار هم قرار می دهیم.

مرحله هفتم

در این مرحله خمیر ها را کنار هم فیکس می کنیم، سپس به آرامی درون سینی فر قرار می دهیم. در ادامه سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم به مدت ۲۵ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا بپزند.

 

مرحله هشتم

حالا پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج می کنیم و اجازه می دهیم کاملا خنک شوند. در همین حین شکلات تخته ای را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری بنماری می کنیم، سپس ۱ قاشق روغن مایع به آن اضافه می کنیم.

 

مرحله نهم

در این مرحله شکلات آب شده را روی بیسکاتی خنک شده می ریزیم و آن را درون یخچال قرار می دهیم تا شکلات سفت شود. در ادامه بیسکاتی را از یخچال خارج می کنیم، سپس به اندازه و فرم دلخواه برش می زنیم.

مرحله دهم

در نهایت برش های بیسکاتی را درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم، سپس به دلخواه با مقداری خلال بادام تزئین می کنیم. این شیرینی های خوشمزه را می توانیم به همراه نوشیدنی های داغ مثل چای سرو کنیم. نوش جان.

اشتراك گذاری نوشته