کیک تایلندی

کیک تایلندی یکی از انواع کیک‌های خوشمزه و لذیذ تایلندی است که بافتی سبک و لطیف دارد و خیلی راحت درست می‌شود، این کیک خوش طعم را می‌توانید به روش‌های مختلف آماده کنید و برای پذیرایی‌ها از این دسر شیک و پر طرفدار استفاده کنید.

مواد لازم برای کیک تایلندی

زرده تخم مرغ       ۶ عدد

سفیده تخم مرغ      ۶ عدد

شکر      ۲۰۰ گرم

روغن سبوس برنج زرین تالیا             ۴/۱ پیمانه

پودر نارگیل          ۲ قاشق غذا خوری

پودر کاکائو           ۲ قاشق غذا خوری

آرد سفید قنادی       ۱۵۰ گرم

بکینگ پودر         ۱ قاشق چای خوری

مربا یا کمپوت آلبالو یا گیلاس به مقدار دلخواه

آب کمپوت یا شربت            به مقدار لازم

خامه قنادی فرم گرفته          ۴۰۰ گرم

خلال تست شده بادام            به مقدار لازم

پودر پسته            به مقدار لازم

طرز تهیه کیک تایلندی

تهیه سفیده‌ها و فرم‌گیری

برای طرز تهیه کیک تایلندی به روش سنتی ابتدا سفیده‌های تخم مرغ را داخل یک ظرف بریزید و مقداری شکر به آن اضافه کنید و با همزن برقی هم بزنید تا خوب فرم بگیرد و پفکی شود و جای پره‌های همزن روی آن باقی بماند، سپس سفیده‌های فرم گرفته را کنار بگذارید و بقیه مواد را درست کنید.

آماده‌سازی مخلوط زرده‌ها و اضافه کردن وانیل

زرده‌های تخم مرغ را داخل یک ظرف بریزید و شکر را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا خوب با هم مخلوط شوند و بافت کرمی و یکدستی تشکیل شود، سپس وانیل را به مخلوط اضافه کنید و هم بزنید تا عطر وانیل پخش شود و بوی زهم تخم مرغ‌ها را بگیرد.

 

افزودن پودر نارگیل و کاکائو

سپس پودر نارگیل را اضافه کنید و هم بزنید تا با هم مخلوط و یکدست شوند و بعد پودر کاکائو را روی مواد بریزید و هم بزنید تا با هم ترکیب شوند و پودر کاکائو گلوله نشود، سپس آرد را در یک ظرف دیگر الک کنید تا بافت آن سبک و یکدست شود.

 

ترکیب کردن آرد و بکینگ پودر و الک کردن

بعد بکینگ پودر را به آرد اضافه کنید و هم بزنید تا با هم ترکیب شوند و بعد کم کم روی مخلوط مواد الک کنید و با لیسک به شکل دورانی و در یک جهت هم بزنید تا مخلوط یکدست و صافی تشکیل شود، سپس سفیده‌ها را به مواد اضافه کنید.

مخلوط کردن با سفیده‌ها و همزنی آرام

بعد به آرامی با لیسک هم بزنید تا پف سفیده‌ها از بین نرود و همه مواد را با هم مخلوط کنید، سپس کف قالب مورد نظر را با روغن مایع یا کره چرب کنید و یا کاغذ روغنی کف قالب قرار دهید و نصف مایه کیک را داخل قالب بریزید و صاف کنید.

 

افزودن مربا یا کمپوت بین لایه‌ها

سپس با توجه به ذائقه و با سلیقه خودتان مقداری مربا یا کمپوت آلبالو یا گیلاس را روی مخلوط بریزید، به طوری که در قسمت‌های مختلف کیک کمی آلبالو باشد و بعد باقیمانده مایه کیک را روی آن‌ها بریزید تا کاملا روی مرباهای آلبالو را بپوشاند.

 

پخت کیک در فر

بعد سطح مایه کیک را صاف کنید و قالب آن را در فر که از ده دقیقه قبل گرم شده است قرار دهید و دمای فر را روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید و اجازه دهید تا کیک به مدت تقریبا ۴۵ دقیقه خوب بپزد و سطح و اطراف آن کمی طلایی رنگ شود.

 

خنک شدن و جدا کردن از قالب

در نیم ساعت اول در فر را باز نکنید تا پف کیک از بین نرود و بعد از این زمان یک سیخ چوبی یا خلال دندان را داخل کیک کنید و بیرون بیاورید، اگر چیزی از مایه کیک به آن نچسبید یعنی کیک آماده است، سپس قالب کیک را از فر بیرون بیاورید.

 

برش دادن و تقسیم به دو لایه

بعد قالب کیک را در دمای محیط قرار دهید تا سرد شود و سپس به آرامی لبه‌های کیک را از قالب جدا کنید و کیک را از قالب بیرون بیاورید و کاغذ روغنی را از آن جدا کنید، وقتی که کیک کاملا سرد شد کیک را با یک برش افقی از وسط نصف کنید.

 

تزئین با خامه قنادی

سپس مقداری خامه قنادی را داخل یک ظرف بریزید و با همزن برقی هم بزنید تا خوب فرم بگیرد و جای پره‌های همزن روی آن باقی بماند، اگر خامه قنادی شیرین نبود با توجه به ذائقه و سلیقه خودتان مقداری شکر به آن اضافه و با هم مخلوط کنید.

 

روی خامه مربا یا کمپوت بریزید

بعد روی هر دو لایه کیک را با قلم مو مقداری آب آلبالو یا گیلاس و یا شربت بمالید تا کیک‌ها مرطوب شوند و بعد خامه فرم گرفته را داخل قیف بریزید و روی سطح کیک پایپ کنید و سپس با لیسک روی سطح کیک پخش کنید و کاملا صاف کنید.

 

تزئین با مربا یا کمپوت

با سلیقه و به دلخواه خودتان می‌توانید مقداری هم از مربا یا کمپوت آلبالو یا گیلاس روی خامه بریزید و آن را تزئین کنید، سپس لایه دیگر کیک را هم با آب آلبالو یا شربت مرطوب کنید و روی لایه اول قرار دهید و با دست کمی فشار دهید تا سفت شود.

 

خنک شدن و برش زدن به برش‌های مربعی

سپس کیک را داخل یخچال قرار دهید و به مدت ۱ تا ۲ ساعت اجازه دهید تا خامه خودش را بگیرد و منسجم شود و طعم آن کاملا به خورد کیک برود، بعد از آن کیک را از یخچال بیرون بیاورید و در اندازه‌های دلخواه و یکسان و به شکل مربعی برش بزنید.

 

تزئین برش‌های مربعی با خامه و مربا

سپس هر برش مربعی کیک را از وسط و به شکل به دو قسمت مثلثی شکل تقسیم کنید و روی دو ظلع برش‌های مثلثی خامه فرم گرفته با قیف مورد نظر خودتان پایپ کنید و روی خامه‌ها کمی مربای آلبالو بریزید و با پودر پسته و خلال بادام تزئین کنید. در آخر برش‌های کیک تایلندی را در ظرف مناسب بچینید و به عنوان یک دسر شیک و مجلسی برای پذیرایی و مهمانی‌ها همراه با چای سرو کنید.

اشتراك گذاری نوشته