پاناکوتای انار

پاناکوتای انار

مواد لازم :

شیر       ۳ پیمانه

شکر      نصف پیمانه

وانیل      ۱ قاشق مرباخوری

پودر ژلاتین          ۳ قاشق غذاخوری

ژله انار             ۱ عدد

خامه صبحانه صورتی ۲۰۰ گرمی      ۱ عدد

دونه انار قرمز       به میزان دلخواه

طرز تهیه :

 1. برای درست کردن این پاناکوتای خوشمزه ابتدا پودر ژلاتین را با مقداری آب مخلوط می کنیم و روی بخار کتری می گذاریم تا به روش بن ماری حل شود و کاملا یکدست شود.
 2. در ادامه شیر + شکر + وانیل را باهم مخلوط می کنیم و در تابه روی شعله با حرارت ملایم می گذاریم تا شکر به طور کامل در شیر حل شود.
 3. سپس خامه صبحانه را در یک ظرف دیگر روی حرارت قرار می دهیم تا خامه حسابی شل و یکدست شود. نباید بجوشد. حالا خامه شل شده را به مخلوط شیر و شکر اضافه می کنیم و هم می زنیم.

 

 1. در ادامه محلول ژلاتین را اضافه و هم میزنیم تا مواد کاملا باهم حل شوند و یکدست شود و بعد حرارت را خاموش می کنیم. حالا قسمت سفید دسر آماده است.

 

 1. در این مرحله یک بسته ژله انار را با نصف لیوان آب جوش روی بخار کتری قرار می دهیم تا به روش بن ماری پودر ژله در آب حل شود و کاملا صاف و یکدست شود.

 

 1. حالا ژله انار را از روی بخار کتری برمی داریم و دو سوم لیوان آب سرد اضافه می کنیم و هم می زنیم. بعد قالبی را که برای این دسر در نظر گرفتیم چرب می کنیم و کمی از محلول ژله انار داخل قالب می ریزیم و در یخچال می گذاریم تا ببندد.

 

 1. تقریبا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر می کنیم تا نیم بند شود. سپس قالب را از یخچال خارج می کنیم و دانه های انار را روی قسمت نیم بند شده می ریزیم و مقداری محلول ژله را روی انارها می ریزیم تا جایی که سطح دانه های انار را بپوشاند.

 

 1. دوباره قالب را داخل یخچال می گذاریم تا این لایه هم نیم بند شود و دانه های انار فیکس شود. وقتی لایه دوم نیم بند شد از قسمت سفید به آرامی روی قسمت نیم بند شده می ریزیم تا باهم قاطی نشوند. من خودم عجله ای ریختم و یکم قاطی شد. تو عکس معلوم است.

 

 1. این کار را تا تمام شدن موادمان انجام می دهیم و روی لایه آخر از قسمت سفید می ریزیم و بعد به مدت ۴ تا ۵ ساعت در یخچال می گذاریم تا دسر به طور کامل ببندد.

 

 1. توجه کنید اگر می خواهید دسرتان فوق العاده شیک و زیبا شود دقت کنید حتما قبل از ریختن لایه جدید ، لایه قبلی به طور کامل نیم بند شده باشد و مثل من عجله ای درستش نکنید.
 2. بعد از اینکه ژله به طور کامل نیم بند شد آن را در ظرف سرو برمی گردانیم و سرو می کنیم.

اشتراك گذاری نوشته