توپک مرغ پنیری

مواد لازم :

سینه مرغ ۵۰۰ گرم

پنیر پارمزان         ۳ قاشق غذاخوری

تخم مرغ  ۱ عدد

پودر پانکو           ۱ لیوان

پنیر پیتزا ۲۰۰ گرم

نمک و فلفل سیاه    به مقدار کافی

پودر سیر و روغن سبوس برنج زرین تالیا  به مقدار کافی

طرز تهیه توپک مرغ پنیری

مرحله اول

برای تهیه توپک مرغ پنیری ابتدا پوست و استخوان های سینه مرغ را خارج می کنیم، سپس داخل میکسر می ریزیم. در ادامه پنیر پارمزان را به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه و پودر سیر به میکسر اضافه کرده و مواد را میکس می کنیم.

مرحله دوم

پس از اینکه بافت مواد کاملا یکدست شد، آنرا از میکسر خارج می کنیم و درون یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه کاسه را به مدت ۱۵ دقیقه درون فریزر قرار می دهیم تا بافت مواد منسجم تر شده و چسبندگی اش کمتر شود.

 

مرحله سوم

پس از گذشت این زمان کاسه را از فریزر خارج می کنیم، سپس به اندازه یک گردو از مواد بر می داریم و در کف دست باز می کنیم. در ادامه مقداری پنیر پیتزا در وسط مواد قرار داده و آنرا گرد می کنیم تا پنیر پیتزا در وسط مواد قرار بگیرد.

مرحله چهارم

همه مواد را به همین صورت آماده می کنیم، سپس تخم مرغ ها را به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه و پودر سیر داخل یک کاسه مناسب می ریزیم و با چنگال یا همزن دستی به خوبی ترکیب می کنیم تا بافتشان از لختگی خارج شود.

مرحله پنجم

در این مرحله پودر پانکو را درون یک کاسه مناسب می ریزیم و جلوی دستمان قرار می دهیم، سپس یک تابه گود روی حرارت قرار می دهیم. در ادامه به اندازه ای روغن سبوس برنج زرین تالیا به تابه اضافه می کنیم که توپک ها درون روغن سبوس برنج شناور باشند.

 

 

مرحله ششم

پس از اینکه روغن سبوس برنج به خوبی داغ شد، توپک ها را به تابه اضافه کرده و به صورت یکدست سرخ می کنیم. در نهایت توپک های پنیری را روی دستمال حوله ای قرار میدهیم تا روغن اضافی شان گرفته شود، سپس به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.

 

نکته : روغن سبوس برنج به دلیل خلوصی که دارد کمتر جذب مواد غذایی شده و باعث حفظ عطر و طعم مواد می گردد.

اشتراك گذاری نوشته