کیک ماست

کیک ماست

مواد لازم :

آرد        ۲ پیمانه

شکر      ۱ پیمانه

تخم مرغ  ۴ عدد

ماست پرچرب       ۱ پیمانه

روغن سبوس برنج زرین تالیا             ½ پیمانه

بکینگ پودر         ۱ قاشق غذاخوری

وانیل      نوک قاشق چایخوری

طرز تهیه :

مرحله اول

برای تهیه کیک ماست خوشمزه ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا به خوبی گرم شود. در ادامه قالب مورد نظرمان را با روغن سبوس برنج زرین تالیا جداکننده کیک یا کاغذ روغنی به طور کامل پوشش می دهیم.

مرحله دوم

در این مرحله تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن مواد را به مدت ۴ تا ۶ دقیقه مخلوط می کنیم تا بافت شان کشدار و رنگشان مایل به کرمی شود.

 

مرحله سوم

حالا ماست را به کاسه اضافه کرده و ۳۰ ثانیه مواد را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. در ادامه روغن سبوس برنج را اضافه کرده و آنرا نیز به مدت ۳۰ ثانیه یا ۱ دقیقه ملخوط می کنیم تا بافت شان به طور کامل یکدست شود.

مرحله چهارم

در این مرحله آرد را به همراه بکینگ پودر درون یک کاسه با هم ترکیب می کنیم تا یکدست شوند، سپس یک تا دو مرتبه الک می کنیم. در ادامه ترکیب آرد را مجددا درون الک ریخته و این بار روی مواد درون کاسه الک می کنیم.

مرحله پنجم

در حین اضافه کردن آرد، مواد را با لیسک مخلوط می کنیم تا بافت شان یکدست شود. پس از اینکه مایه کیک کاملا یکدست شد، آنرا درون قالب می ریزیم، سپس قالب را چند مرتبه محکم روی سطح کار می کوبیم.

مرحله ششم

در این مرحله قالب را در طبقه وسط فر قرار داده و اجازه می دهیم کیک به طور کامل بپزد. پس از گذشت ۴۰ دقیقه یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز کیک فرو می کنیم تا متوجه شویم کیک به طور کامل پخته است یا خیر.

مرحله هفتم

پس از خارج کردن خلال دندان اگر چیزی به آن نچسبید، یعنی کیک ما به طور کامل پخته است. در ادامه کیک را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم به طور کامل خنک شود، سپس از قالب خارج کرده و به صورت دلخواه برش می زنیم.

 

 

اشتراك گذاری نوشته