کیک بونتی

یکی از انواع کیک های خوشمزه و لذیذ می باشد که می توانید به راحتی و در مدت زمان کوتاه آماده کنید. بونتی یکی از شکلات های معروف است که در سراسر دنیا طرفداران خاص خودش را دارد، شکلاتی که روکش آن از شکلات می باشد و داخل آن نارگیل قرار دارد. کیک بونتی ترکیبی از همین شکلات معروف می باشد که می توانید آن را با مزه و عطر شکلات بونتی تهیه کنید و لذت یک کیک متفاوت و خوشمزه را ببرید. این کیک پر از نارگیل که طعم قالب آن ترکیب شکلات و نارگیل می باشد دارای شیر، تخم مرغ، وانیل و شکلات تخته ای و یک لایه آخر آن از شکلات و خامه پوشانده می شود.

مواد لازم برای تهیه کیک بوتنی

تخم مرغ ۳ عدد

شکر ۱ پیمانه

آرد ۱/۲ پیمانه

شیر ۳/۴ پیمانه

روغن سبوس برنج زرین تالیا ۱/۲ پیمانه

پودر کاکائو ۴ ق غذا خوری

شکلات تخته ای ۴۰ گرم

بیکینگ پودر ۱ ق چای خوری

وانیل ۱ ق چای خوری

نمک ۱/۴ ق چای خوری

خامه ۱۵۰ گرم

شکلات تخته ای ۱۳۰ گرم

مواد لازم برای کرم نارگیلی

نارگیل ۲ پیمانه

شیر ۱.۵ پیمانه

شکر ۱/۲ پیمانه

آرد سفید ۳ ق غذا خوری

کره ۱ ق غذاخوری

 

 

 

طرز تهیه کیک بوتنی

مرحله اول: آماده سازی مواد

مواد کیک را از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شود. سپس در ظرفی آرد، بیکینگ پودر و نمک و پودر کاکائو را با هم مخلوط کنید و آن ها را ۲ بار الک کنید تا مواد با هم یکدست شود. سپس مخلوط آرد را ۲ بار الک کنید تا مواد یکدست شود. کتری را روی گاز قرار دهید تا جوش شود. در ظرفی شکلات تخته ای را چند تکه کنید و ظرف را کنار بگذارید. فر را با دمای ۱۸۰ درجه روشن کنید.

 

مرحله دوم: آماده سازی مواد کیک

در کاسه ای مناسب تخم مرغ ها را بشکنید و به آن شکر و وانیل را اضافه کنید و با همزن برقی به مدت ۵ دقیقه با دور تند هم بزنید تا تخم مرغ ها ار لختگی خارج شود و مواد با هم ترکیب شوند و یک ترکیب کرم رنگ حجیم و کشدار ایجاد شود. سپس نوبت اضافه کردن شیر به مواد می باشد. شیر را اضافه کنید و ۲ دقیقه دیگر با همزن برقی هم بزنید تا مواد باهم ترکیب شوند.

 

مرحله سوم: اضافه کردن آرد به مواد و پخت کیک

مخلوط آرد از قبل آماده شده را به همراه روغن سبوس برنج  به آرامی و طی ۳ مرحله به مواد اضافه کنید و دقت کنید فقط با کمک لیسک مواد را در حد مخلوط شدن آرد با مواد در یک جهت هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند. اصلا از همزن برقی در این مرحله استفاده نکنید زیرا باعث می شود حجم خمیر گرفته شود. سپس تکه های شکلات خرد شده را به مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید. سپس خمیر را در قالب کیک بریزید و ۲ بار قالب را به لبه کابینیت بزنید تا هوای مواد گرفته شود و قالب را به مدت ۳۰ دقیقه داخل فر با درجه ۱۸۰ درجه قرار دهید.

مرحله چهارم: آماده سازی کرم نارگیلی

در تابه مناسب پودر نارگیل، شکر و شیر را اضافه کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید و به طور مداوم هم بزنید تا شکر داخل تابه ذوب شود و مواد با هم ترکیب و یکدست شود. بعد از ذوب شدن شکر نوبت اضافه کردن آرد سفید و کره می باشد. آن ها را اضافه کنید و هم بزنید تا کره با حرارت ملایم ذوب شود. بعد از غلیظ شدن مواد زیر حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید مواد کمی سرد شود. سپس مواد آماده شده را روی کیک بریزید و به مدت چند دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا مواد خودش را بگیرد و سفت شود.

 

مرحله پنجم: آماده سازی لایه شکلاتی کیک

در قابلمه مناسب خامه را اضافه کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید و ۱۳۰ گرم شکلات تخته ای خرد شده را به آن اضافه کنید و با حرارت اجازه دهید تا ذوب شود. سپس با همزن دستی هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند. سپس قالب را از یخچال خارج کنید و مواد آماده شده را بعد از کمی خنک شدن به روی کرم نارگیلی بریزید و به مدت ۱ساعت داخل یخچال قرار دهید تا شکلات ها سفت شود و خودش را بگیرد. بعد از این مدت کیک شما آماده می باشد. از قالب خارج کنید و در ظرف مناسب سرو کنید. نوش جان.

اشتراك گذاری نوشته