ناگت مرغ

ناگت مرغ یکی از غذاهای فوری و بسیار خوشمزه بین المللی است که با گوشت مرغ تهیه می شود

مواد لازم برای ۴ نفر

گوشت مرغ             ۴۰۰ گرم

نان تست  ۲ عدد

آرد سفید   نصف لیوان

پودر سوخاری نارنجی            به مقدار کافی

پنیر پیتزا ۱۰۰ گرم

تخم مرغ  ۱ عدد بزرگ

نمک و فلفل سیاه     به مقدار کافی

پودر سیر و پودر پیاز              به مقدار کافی

روغن سبوس برنج زرین تالیا   به مقدار لازم

مرحله اول

برای تهیه ناگت مرغ خانگی ابتدا وسط نان های تست که نرم هستند را خارج می کنیم و در یک کاسه مناسب خرد می کنیم. در ادامه ۲ قاشق غذاخوری آب به نان های تست اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم تا نان های تست نرم شده و حالت خمیری پیدا کنند.

 

مرحله دوم

حالا گوشت مرغ را به قطعات کوچک تبدیل می کنیم و به نان باگت اضافه می کنیم. در ادامه مقداری نمک، فلفل سیاه، پودر سیر و پودر پیاز اضافه می کنیم و با دست مواد را مخلوط می کنیم. اگر پودر پیاز ندارید می توانید از یک پیاز کوچک رنده شده استفاده کنید.

 

مرحله سوم

پس از مخلوط کردن مواد آنها را داخل میکسر می ریزیم تا کاملا به شکل پوره در بیایند. اگر میکسر در دسترس ندارید می توانید مواد را دو مرتبه چرخ کنید تا یکدست شوند. در ادامه ۱ قاشق غذاخوری از آرد را به همراه پنیر پیتزا به مایه ناگت اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا مایه ناگت به طور کامل آماده شده است، روی کاسه حاوی مایه ناگت را با سلفون به طور کامل می پوشانیم و به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار می دهیم تا استراحت کند. پس از گذشت این زمان باید ناگت ها را سرخ کنیم.

مرحله پنجم

برای سرخ کردن ناگت ها تخم مرغ ، آرد سوخاری و آرد سفید را به صورت جداگانه در سه کاسه می ریزیم و جلوی دستمان قرار می دهیم. تخم مرغ را خوب مخلوط می کنیم تا یکدست شود. نکته دیگر اگر پودر سوخاری نارنجی ندارید می توانید از مخلوط پودر سوخاری معمولی با پفک خرد شده استفاد کنید.

 

مرحله ششم

یک ظرف گود روی حرارت قرار می دهیم و به اندازه ای روغن سبوس برنج زرین تالیا داخل ظرف می ریزیم که ناگت ها هنگام سرخ شدن در روغن سبوس برنج شناور باشند. پس از اینکه روغن سبوس برنج داغ شد به اندازه یک گردو از مایه ناگت بر می داریم و با دست بهش حالت می دهیم.

 

مرحله هفتم

یکی از نکات مهم در مورد شکل دادن به ناگت این است که قطر ناگت باید حدودا یک سانتی متر باشد. اگر قطر ناگت را خیلی زیاد بگیرید مغز آن خام می ماند و اگر بیش از حد نازک باشد خیلی سریع خشک می شود، پس به این موضوع توجه داشته باشید.

 

مرحله هشتم

حالا مایه ناگت را به ترتیب ابتدا در آرد سفید ، سپس در تخم مرغ و در آخر در پودر سوخاری به خوبی می غلتاینم و در روغن سبوس برنج می اندازیم تا با حرارت ملایم سرخ شود. پس از سرخ شدن ناگت ها روغن اضافی شان را با دستمال حوله ای می گیرم و در آخر به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.

 

نکات پخت ناگت مرغ

یکی از دلایلی سفت شدن ناگت مرغ بیش از حد سرخ شدن ناگت ها می باشد، یکی دیگر از دلایل مهم این است که چون گوشت مرغ به تنهایی ممکن است سفت شود حتما از مغز نان باگت یا نان تست برای لطیف تر شدن و نرم شدن ناگت ها استفاده کنید.

روغن سبوس برنج زرین تالیا بعلت خلوص بالایی که دارد کمتر جذب مواد مان  در حین سرخ کردن میگردد و عطر و طعم مواد را تغییر نمی دهد و باعث ترد و خوش طعم شدن ناگت ها می گردد

 

اشتراك گذاری نوشته