قارچ سوخاری

 

قارچ سوخاری یکی از انواع پیش غذاهای پرطرفدار است که به عنوان یک پیش غذای بین المللی در سراسر جهان شناخته می شود،

مواد لازم برای ۴ نفر

قارچ       ۵۰۰ گرم

ماست چکیده         ۴ قاشق غذاخوری

تخم مرغ  ۱ عدد

آبلیمو      ۲ قاشق غذاخوری

زعفران   ۱ قاشق چایخوری

آرد سوخاری و روغن سبوس برنج زرین تالیا      به اندازه کافی

آرد سفید  به اندازه کافی

نمک و فلفل سیاه    به اندازه کافی

طرز تهیه قارچ سوخاری

مرحله اول

برای تهیه قارچ سوخاری مخصوص ابتدا قارچ ها را به خوبی می شوییم و با یک دستمال تمیز خشک می کنیم و کنار می گذاریم. در ادامه یک کاسه بزرگ و جادار انتخاب می کنیم و ماست چکیده را به کاسه اضافه می کنیم.

 

مرحله دوم

حتما از ماست پر چرب بدون آب ( چکیده ) استفاده کنید. در این مرحله زعفران دم کرده را به همراه آب لیمو ترش، نمک و فلفل سیاه به کاسه می افزاییم. مواد را خوب مخلوط می کنیم تا به طور کامل با هم یکدست شوند.

مرحله سوم

سپس قارچ ها را داخل مواد قرار می دهیم و کمی مخلوط می کنیم تا تمام قارچ ها به مایه آغشته شوند. روی درب ظرف یک سلفون می کشیم و به مدت ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا قارچ ها طعم دار شوند.

مرحله چهارم

پس از اینکه قارچ ها طعم دار شدند آنها را از یخچال خارج می کنیم. در ادامه تخم مرغ ها را در یک کاسه گود می شکنیم و به همراه ۱ قاشق غذاخوری ماست و آرد سوخاری خوب مخلوط می کنیم تا حالت خمیر شل بگیرد.

 

 

 

مرحله پنجم

در ادامه آرد سوخاری و آرد سفید را به صورت جداگانه داخل دو کاسه مجزا می ریزیم و کنار دست مان قرار می دهیم. یک ظرف گود مانند شیر داغ کن روی حرارت متوسط قرار می دهیم و به قدری روغن سبوس برنج زرین تالیا داخل ظرف می ریزیم که قارچ ها هنگام سرخ کردن شناور باشند.

 

مرحله ششم

قارچ ها را از کاسه خارج می کنیم داخل آرد سفید می زنیم سپس داخل مخلوط تخم مرغ می زنیم و در آخر داخل آرد سوخاری می غلتانیم و داخل روغن داغ می اندازیم تا سرخ شوند. به اندازه ای که ظرف جا دار قارچ اضافه می کنیم تا سرخ شوند.

مرحله هفتم

نکته مهم در مورد سرخ کردن قارچ ها این است که حتما از روغن سبوس برنج زرین تالیا برای سرخ کردنی استفاده کنید زیرا روغن های خوراکی جذب غذا می شوند ولی روغن سبوس برنج زرین تالیا  به دلیل خلوص بالایی که دارند جذب غذا نمی شوند.

 

مرحله هشتم

پس از اینکه قارچ ها به طور کامل طلایی شدند آنها را از روغن سبوس برنج خارج کرده و روی یک توری فلزی قرار می دهیم تا روغن اضافی شان خارج شود. در پایان قارچ های سوخاری را در ظرف مورد نظرمان می ریزیم و به همراه سس کچاپ سرو می کنیم.

 

 

 

 

 

 

اشتراك گذاری نوشته